Gå till innehåll
Svenska Skridsko- kälk- och rullidrottsförbundet
Svenska Skridsko- kälk- och rullidrottsförbundet

Föreningsenkät - Håll utkik

Håll utkik i din mailbox efter vår föreningsenkät.

SweSports är i uppstarten av ett projekt med fokus på hållbarhet och vuxenidrott efter att ha beviljats projektstöd från Riksidrottsförbundet. Det första steget innefattar kartläggning och analys varför vi nu genomför en föreningsenkät på de två områdena. Enkäten har idag skickats ut till föreningens e-postadress – håll utkik där och återkom om ni inte fått den.

Era svar är viktiga för oss då de kommer redovisas till RF 7 juni och ingå i den information som ligger till för organisationsstöden. Vi ber därför om era svar senast 24 maj för att vi ska kunna sammanställa resultaten i god tid.

Publicerad: 2023-05-15

Senast uppdaterad: 2023-05-15

Författare: Mattias Hadders